Genel

"CRM yazılımları şirketinizin müşteri ilişkileri yönetimini dijital olarak yapabilmesini sağlayan uygulamalardır. CRM programı veya CRM sistemi olarak da adlandırılırlar.

Müşteri verilerinizi dijital ortamda tutmaktan öte başarılı CRM yazılımları; satışa yönelik aktiviteler, sunulan teklifler, satılan veya önerilen ürünlere ait detaylar, fiyatlar ve kontak kişiler gibi önemli verilerin tek bir merkezden yönetilmesine imkan sunan ve aynı zamanda etkin bir raporlama sistemiyle satış ve ekip performanslarının takibine olanak tanıyan uygulamalardır.

Doğru kullanıldığında CRM yazılımı, şirketinizin satışlarını ve müşteri memnuniyetini artıran stratejilerin belirlenmesi, ayrıca bu stratejilere bağlı olarak aldığınız aksiyonların takibi için oldukça kritik bir araç olmaktadır.

İlk yaygınlaştıkları dönemlerde, zamanın şartlarına uygun olarak şirket içi sunuculardan yürütülen programlar firmalar tarafından kullanılmaktayken, çağımızda veriye erişim imkan ve ihtiyacının artması ile firmalar yazılımlarına ofis dışından ve mobil cihazlarında da erişmeyi istemektedir. Bu kapsamda bulut tabanlı bir CRM yazılımı doğru ve etkin bir çözüm olarak öne çıkmaktadır."

"Aşağıdaki bölümde CRM (Customer Relationship Management) yani Müşteri İlişkileri Yönetimi disiplini için akademik bir açıklamayı bulabilirsiniz; ""Müşteri İlişkileri Yönetimi, müşteri sadakatini en üst düzeye çıkarmak için müşteriler ve tüm müşteri ""temas noktaları"" hakkında ayrıntılı bilgileri dikkatli bir şekilde yönetme sürecidir."" (Kotler, 2003) Günümüzün yoğun iş hayatı ve karmaşık iş akışları, firmalar için en önemli kaynak olan müşterilerini tanımasının önemi oldukça artmaktadır. Bununla birlikte veriye dayalı olarak müşteri ihtiyaçlarına ve taleplerine yönelik aksiyonlar alabilmeleri firmaları artan rekabette öne çıkartmaktadır. Müşterilerini tanıyan firmalar, müşterilerine doğru ürünleri doğru fırsatlarla sunarlar. Bu sayede müşterilerini memnun eder, artan müşteri memnuniyetinin sonucu ise yükselen müşteri sadakatidir. Geniş ve sadık bir müşteri portföyüne sahip firmalar, kolaylıkla alt edilemeyecek bir rekabet avantajına sahiptir. Müşteri ilişkileri yönetimi en nihayetinde şirketinizin satışları ve karlılığına oldukça olumlu etki edecek bir süreçtir."

Minimum CRM Hakkında

"Minimum CRM firmanıza sunduğu faydalardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz;

-Tüm müşteri, ürün ve satış verilerinizi merkezi bir noktada toplarsınız. Böylece aynı bilgileri sürekli ekibinizle paylaşmaktan kurturulsunuz.
-Tüm saha aktivitelerinizi tek bir noktadan yönetebilirsiniz. Böylece saha verimliliğinizi yükseltebilirsiniz.
-Sahadaki gelişmeleri ve bilgileri zamanında öğrenebilirsiniz. Böylece satışa dönüşecek hızlı aksiyonlar alabilirsiniz.
-Satış fırsatlarınızı eş zamanlı takip edebilirsiniz. Böylece sonuca ne kadar yakın olduğunuz görür ve gerekli aksiyonları zamanında alabilirsiniz.
-Fırsatlarınızın tarih bazlı gerçek veriler üzerinden analizini yapabilirsiniz. Böylece yeni fırsatlarınızda daha etkili teklifler sunabilirsiniz.
-Çalıştığınız müşterileri seçtiğiniz kriterlere göre kategorize edebilirsiniz. Böylece kategorilere yönelik aksiyonlar alarak, geri dönüşünüzü artırabilirsiniz.
-Müşteri ihtiyaçlarınızı verimli bir şekilde takip edebilirsiniz. Böylece müşterilerinize etkin fırsatlar sunabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.
-Müşterilerinizle görüşmelerinizi tek bir noktadan yönetebilirsiniz. Böylece müşterilerinize daha etkin geri dönüşler sağlayarak müşteri memnuniyetinizi artırabilir, müşteri sadakat oranınızı yükseltebilirsiniz.
-Müşteri adaylarınızı belirleyebilir ve onlara yönelik aktiviteler planlayıp takip edebilirsiniz. Böylece yeni müşterileri kolayca kazanır satışlarınızı artırabilirsiniz.
-Ürün performanslarınızı düzenli takip edebilirsiniz. Böylece ürünlerinizi doğru konumlandırıp, karlılığınızı artırabilirsiniz.
-Raporlamalarla firmanızı yönetebilirsiniz. Böylece gerçek veriler üzerinden toplantılarınızı gerçekleştirir ve etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Maksimum Yetkinlik sayfamızı inceleyebilirsiniz."

"Minimum CRM işiniz ve müşterileriniz ile ilgili önemli kararları veriye dayalı bir biçimde kolaylıkla almanıza destek olur. Yaygın CRM yazılımlardan farklılaşarak sunduğu sade kullanıcı arayüzü ile uygulama karmaşasının önüne geçer, bu sayede ekibiniz yazılımı kullanmakta zorlanmaz ve kullanmayı terketmez, sonuç olarak merkeze bilgi akışı sağlıklı bir şekilde sürekli devam eder.

CRM'de tek plan uygulaması bulunmaktadır, tüm fonksiyonlar tek bir planda sunulur. Böylece Minimum CRM'in çok çeşitli özelliklerine ekonomik bir şekilde erişmiş olursunuz. Yüksek yatırım maliyetlerine girmeden müşteri ilişkilerinizi, ekibinizi ve satışlarınızı daha iyi yönetir, nihayetinde yatırımınıza yüksek geri dönüş almış olursunuz.

Minimum CRM'in bulut tabanlı bir yazılım olması ve mobil uygulamaları sayesinde güvenle verilerinizi her yerden her zaman yönetebilirsiniz."

Minimum CRM, kurulduğu 2001 yılından itibaren Türkiye'nin öncü kurumsal firmalarına ve kamu kuruluşlarına telekomünikasyon, yazılım ve dijital iletişim alanlarında yaratıcı çözümler sunan Hermes İletişim A.Ş'nin bir iştirakidir.

Veri Güvenliği

Evet, Minimum CRM gerekli KVKK sorumluluklarını tamamen karşılamaktadır.

Minimum CRM'in gelişmiş yetki yönetimiyle ekibinizi veri erişim ve kullanım noktasında ayrıştırabilir, mevcut yetki gruplarında konumlandırabilirsiniz. Böylece kullanım izinlerini yönetebilir ve iş akışınıza uygun bir şekilde sisteminizi kurgulayabilirsiniz.

Minimum CRM üzerinde verileriniz düzenli olarak yedeklenmektedir. Talep etmeniz durumunda verileriniz sizinle paylaşılabilmektedir.

Minimum CRM'de verinizin güvenliği ve gizliliği bizler için en yüksek önceliğe sahiptir. Minimum CRM çağımızın en gelişmiş prosedür ve şifreleme sistemleriyle korunmaktadır. Minimum CRM üzerinde tüm veri iletişimi ve saklanması 256Bit SSL güvenlik sertifikası ve TLS 1.0, TLS 1.1 ve TLS 1.2 protokollerine bağlı olarak şifrelenmektedir. SSL sertifikamız 3 ayda bir güncellenmektedir. Daha detaylı bilgi için Maksimum Güvenlik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Deneme Süreci ve Abonelik

Hayır. Minimum CRM aboneliği için taahhüt gerekmemektedir.

Hayır, ücretsiz deneme hesabı oluşturmak için kredi kartı gerekmemektedir.

Teknik Destek ve Eğitim

Kullanıcı sayısı tamamen sizin tercihinize ve iş gerekliliklerinize bağlıdır. Ekibinizde Minimum CRM'i kullanması gerektiğini düşündüğünüz tüm çalışanlarınız için yeni kullanıcı hesabı satın alabilirsiniz.

Minimum CRM'e mevcut verilerinizi Microsoft Excel şablonlar aracılığıyla kolayca aktarabilirsiniz. CRM sisteminize masaüstünden mevcut verilerinizi aktarmanız ile ilgili detaylı bilgi için Veri Aktarımı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Minimum CRM oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Tasarlanma sürecinde kullanıcıların kendi kendilerine yaptıkları denemelerle bile sisteme hakim olabilecek seviyeye gelmeleri hedeflenmiştir.

Bununla birlikte Minimum CRM'e hızlıca hakim olmanıza katkı sunması ve sürekli başvurabileceğiniz bir referans noktası olması amacıyla sizler için kapsamlı bir Destek alanı oluşturduk. Burada Kullanım Rehberi içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bir yazılımı ilk defa kullanmaya başladığınızda bir uzmandan bire bir destek almanın getirdiği kolaylığı biliyoruz, sizler için oluşturduğumuz bir çok iletişim kanalından bizlerle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Hayır. Minimum CRM kullanıcı dostu ve sade tasarımını oluştururken belirlediği hedefler doğrultusunda servislerinden ücret almamaktadır. Eğer aldığınız servis için sizden ücret talep edecek kadar zor bir sorunla karşılaşacak olsaydınız, zaten bu tasarım hedeflerimizle uyumsuz olurdu.

Minimum CRM'in kapsamlı Destek sayfasında sizler için oluşturduğumuz bir çok kaynağı inceleyebilir ve eğitim videolarını takip edebilirsiniz.
Buna ek olarak bizlere e-posta yoluyla ya da web sitemizdeki formlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı taleplerinizde çağrı merkezimizi arayabilir veya uzaktan destek için randevu talep edebilirsiniz.

Erişim

Hayır. Minimum CRM bulut tabanlı bir yazılımdır. İnternet tarayıcınız ve/veya mobil cihaz uygulamalarınız üzerinden kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Mobil uygulamalarını App Store ve Google Play üzerinden indirip, tablet veya akıllı telefonlarınızda Minimum CRM'i kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-Bültenimize Hemen Kaydolun

Satış ve müşteri ilişkileri yönetiminde en kapsamlı içeriğe ulaşmak için bültenimize kaydolun.

E-bültene abone olarak Minimum CRM'in Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Minimum CRM yeni özellikler ve kampanyalar hakkında size bilgilendirme mesajları gönderebilir.