Firmalar Modülü ile Müşteri Adayı Yönetimi
(Lead Management)

Müşteri adayı yönetimi (lead management) CRM yazılımı için önemli bir konudur. Minimum CRM’de firmalar modülü üzerinde  firmalar ekranında görebildiğiniz tablo sayesinde sistemdeki tüm müşteri ve müşteri adaylarınızı takip edebilirsiniz. Mevcut sütunlara ek olarak yeni sütunlar ekleyerek veya kaldırarak verinizi istediğiniz şekilde inceleyebilirsiniz.

Ayrıca arama ve filtrelerle mevcut firmalar listenizi detaylandırabilirsiniz. Firma Durumu filtresiyle firmaları aktif ve pasif durumlarına göre filtreleyebilir, Firma Tipi filtresi ile de Müşteri veya Müşteri Adayı statülerindeki firma kayıtlarını görüntüleyebilirsiniz.

Müşteri Adayı Yönetimi için firmaların listelendiği tablo

Firmalarınızı detaylı bir şekilde incelemek potansiyelinizi daha iyi kullanabileceğiniz fikir geliştirmenize yardımcı olur. İstediğiniz kriterlere göre kategorilere ayırdığınız firmaların özelliklerine yönelik daha net planlar geliştirerek satışlarınızı daha hızlı artırabilirsiniz.

Örnek olarak bir otomobil yedek parça dağıtıcısı olduğunuzu ve tamirhanelere ürünler sunduğunuzu düşünelim. Üretici firmadan uygun fiyata arazi araçlarında kullanılabilecek bir yedek parça tedarik ettiğiniz bir senaryoda olduğunuzu varsayalım. Satışlarınızı hızlandırmak amacıyla firma tablosundan arazi araçlarına yönelik servis sunan müşterilerinizi filtreler aracılığıyla süzerek daha detaylı bir hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Filtrelediğiniz müşterilerin sayısı, bulundukları lokasyonlar veya büyüklükleri gibi kriterleri inceleyerek onlara yönelik özel tekliflerle satış oranlarınızı artırabilirsiniz.

Minimum CRM’i aynı zamanda bir müşteri adayı yönetimi yazılımı gibi de kullanabilirsiniz. Firmalar modülünde Firma Ekle butonuna tıklayarak yeni kayıt oluşturma ekranını açınız.

Gelen ekranda * işaretiyle belirtilen alanlar doldurulması zorunlu olan alanlardır. Buna ek olarak önemli diğer alanlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

İlgili Kişi: İlgili firmada çalışan kişilerdir. Hali hazırda oluşturmuş olduğunuz kişi kayıtlarını bu alana tanımlayabilir veya bu alan üzerinden kişi kaydını pratik bir şekilde oluşturabilirsiniz. Firmada çalışan kişilerinin tamamını bu alandan ekleyebilirsiniz.

Firma Tipi: Söz konusu firmanın Müşteri veya Müşteri Adayı olduğunu belirttiğiniz alandır.

Son olarak iş akışınıza göre eksik olduğunu hissettiğiniz tüm alanları, ayarlar kısmında yer alan Özel Alan Ekleme bölümünden ekrana tanımlayabilirsiniz.

Müşteri Adayı Yönetiminde firma bilgilerini kayıtlara ekleyin

Tablodan ilgili firmayı seçip düzenleyebilir, yeni veya değişmesi gereken bilgileri revize edebilirsiniz.

Firma düzenle ekranına geldiğinizde ilgili kişi bilgilerine ulaşabilir, firmanın açık fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda firma ile ilgili alınan notları ve oluşturulmuş aktiviteleri bu ekranda takip edebilirsiniz. Böylece kapsamlı bir şekilde bu alanları güncelleyebilir, firma ile ilgili bilgileri tek bir noktadan kolayca yönetebilirsiniz.

Müşteri adayı yönetiminde değişikleri bildirmek için firma düzenleme

Minimum CRM Maksimum DeneyimSiz de Minimum CRM ile maksimum deneyime adım atın

Hemen Ücretsiz Başla Demo Talebi

E-Bültenimize Hemen Kaydolun

Satış ve müşteri ilişkileri yönetiminde en kapsamlı içeriğe ulaşmak için bültenimize kaydolun.

E-bültene abone olarak Minimum CRM'in Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Minimum CRM yeni özellikler ve kampanyalar hakkında size bilgilendirme mesajları gönderebilir.