CRM yazılımları anlatan bir görsel

CRM Yazılımlarına Neden İhtiyacınız Var? CRM kullanımı için 3 önemli sebep.

CRM yazılımları veya müşteri ilişkileri yönetimi sistemleri terimleri, müşteriler ve potansiyel müşterilerle olan etkileşimleri takip etmenize yardım eden bir yazılımı ifade eder.

Bir CRM yazılımı; firma veya ilgili kişilerin iletişim bilgilerini, unvanlarını, adreslerini, web sitelerini veya şirket işleyişinize göre eklediğiniz özel tanımlı alanlarla ilgili tanımlayıcı bilgileri depolar. Sadece firma ve kişilerin genel bilgilerinin ötesinde, potansiyel müşterilerle yapılan telefon görüşmeleri, e-postaları, görevleri ve şahsen yapılan toplantılar olmak üzere aktiviteleri kaydeder.

Minimum CRM ile satış fırsatlarınızın hangi ürünle ilgili olduğu,değeri gibi detaylarla birlikte kazanılan veya kazanılmayan fırsatlarınızın nedenlerini de takip etme yeteneğini sunar. Tüm işletmeler için iletişimin çok önemli olduğu satış sürecinde iletişim yönetimi sağlayan CRM kullanımı paha biçilemez bir araçtır.

İşletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun müşteri iletişim yönetimi için CRM yazılımı olan ihtiyacınızı özetleyen en önemli 3 nedeni sizin için listeledik.

1- CRM yazılımları verilerinizi depolayabileceğiniz güvenli bir alandır.

Müşterilerinizle ilgili bilgileri hafızanızda veya bir excelde tutmanız mümkün değildir.
Müşteri detay bilgileri, yapılan görüşme notları, takip edilen talepler, sonuçlanması beklenen satış fırsatlarının hepsine tek bir yerde ulaşıp, hızlıca aksiyon almanızda size yardımcı olur. Sizin için ihtiyacınız olan tüm verileri güvenli bir şekilde depolar ve ihtiyaç duyduğunuzda hızlıca ulaşmanıza olanak verir.

Böylelikle satış sürecinizde zaman kaybetmeden, iyi bir etkiyle müşterinizi memnun edebilirsiniz.

2- CRM yazılımları müşterilerle ve şirket içinde güçlü iletişim sağlar.

Müşterilerinizle aranızdaki iletişimi geliştirmek ve aranızdaki bağı güçlendirmek için size destek olur. Müşterilerinize ait tüm bilgilere ulaşabilmeniz onları yakından tanıdığınız ve işinizi ciddiye alarak takip ettiğinizi hissettirir. Böylelikle müşteriniz veya müşteri adayınızla aranızda güvene dayalı kuvvetli bir bağ oluşur.

Şirket içi iletişimde,CRM yazılımları ile şirket içindeki farklı departmanları biraraya toplayarak ortak çalışmalar için imkan sağlar.Bunun yanı sıra şirketten ayrılan bir çalışanınız olduğunu düşünün, takip ettiği işlerle ilgili tüm detayları sistemde bulunacağından bilgi almak için kendisiyle görüşmenize gerek kalmaz ve yarım kalan işler kaldığı yerden devam eder.

3- CRM yazılımları sayesinde raporlama ile ölçümleme yapılabilir.

CRM kullanımının en önemli yeteneklerinden olan raporlama ile, şirket içi yapılan işlerin raporlarını detaylı olarak kontrol edilebiliyor olmasıdır.

CRM kullanılmayan şirketlerde, her kullanıcı aktivite ve satış fırsatları için farklı yollar kullanabilir. CRM kullanımı tüm verileri tek düze hale getirir ve raporların analiz edilmesini kolaylaştırır. Her kullanıcının performansı,şirketin geliri, tamamlanması bekleyen işlerin adet ve tutarları detaylı olarak ölçümlenebilir.
Minimum CRM ile maksimum deneyime adım atın

Bulut tabanlı Minimum CRM ile satış süreçlerinizi uçtan uca yönetin. Üstelik 100 kullanıcıya kadar tamamen ÜCRETSİZ.

İlgili Makaleler

E-Bültenimize Hemen Kaydolun

Satış ve müşteri ilişkileri yönetiminde en kapsamlı içeriğe ulaşmak için bültenimize kaydolun.

E-bültene abone olarak Minimum CRM'in Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Minimum CRM yeni özellikler ve kampanyalar hakkında size bilgilendirme mesajları gönderebilir.