Çağrı Merkezi CRM programı

Çağrı Merkezi CRM Programı

Çağrı merkezlerinde bilindiği üzere birden fazla firmaya hizmet vererek müşteri takiplerini ve ürün satışlarını yapmaktadırlar.

Firmalarla olan etkileşimi kaydetme, firma ve müşterileri tek bir noktadan yönetebilme, müşteri taleplerini takip etme ve yeni satışlar için analiz yapabilme gibi birçok işi kolaylıkla yönetebilmek için bir çağrı merkezi CRM programının kullanımının şart olduğu ortaya çıkmaktadır.

Neden çağrı merkezi CRM programı?

Günümüzde zamanın çok kıymetli olduğu düşünüldüğünde çağrıdayken, hızlı bir şekilde firma bilgilerine ulaşılması ve takip edilen süreçlerle ilgili detaylara hızlıca ulaşıp çözümlemek gerekmektedir.

Şirket içindeki farklı bölümlerin de aynı ekran üzerinde buluşması bir bütünü oluşturur. Tüm bu yetenekler için çağrı merkezlerinin CRM müşteri takip programı kullanıyor olmalı. Bir şirketin en önemli varlığı müşterileridir.Müşterilerine verdiği hizmet kalitesi değer sağlamaktadır.

Verilen hizmetin hızlı, kaliteli ve çözüm odaklı olması gerekir. Müşterilerle hassas ve kaliteli iletişim noktasında CRM kullanımı en vazgeçilmez unsurlardan biridir.

crm kullanimi ile olusan kisisel bilgiler dijital

Çağrı merkezleri müşteriyle gelen veya giden arama gibi temas sonucunda crm programını çok yoğun şekilde kullanırlar. Mevcut müşterinin bilgilerini görme, yapılan görüşme detaylarını görme, hedeflenen satış fırsatlarını takip etme veya yeni kayıt ekleme gibi detayları yoğun şekilde üretip kullanırlar. Çağrı merkezi ve CRM etkileşiminde kullanılacak strateji iyi planlanması gereken bir alandır.

Alan ve ihtiyaca göre çağrı merkezi CRM programının özelleştirilebiliyor olması önemli ayrıntılardandır. CRM uygulamasında planlanan, hedeflenen fırsatlara göre ürünlerinizi özelleştirip raporlarla desteklenmelidir.

Çağrı merkezi CRM programının aynı zamanda müşteri takip ekranı olarak kullanabileceği ve çok fazla yeteneğe sahip olan, kolay kullanımla kullanıcıya müthiş deneyim yaşatmayı hedefleyen Minimum CRM ile tanışabilirsiniz.
Minimum CRM ile maksimum deneyime adım atın

Bulut tabanlı Minimum CRM ile satış süreçlerinizi uçtan uca yönetin. Üstelik 100 kullanıcıya kadar tamamen ÜCRETSİZ.

İlgili Makaleler

E-Bültenimize Hemen Kaydolun

Satış ve müşteri ilişkileri yönetiminde en kapsamlı içeriğe ulaşmak için bültenimize kaydolun.

E-bültene abone olarak Minimum CRM'in Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Minimum CRM yeni özellikler ve kampanyalar hakkında size bilgilendirme mesajları gönderebilir.