CRM emlak yönetimini tanımlayan bir görsel.

CRM emlak sektörünü yeniden tanımlıyor; emlak yönetimi hızla dijitalleşirken firmanız bu değişime gerçekten hazır mı?

Bugün ve gelecekte sektöre hakim olmak isteyen firmalar, sağlıklı şekilde veri toplama, işleme, yönetme, analiz etme ve koruma gibi konularda etkili çözümlere yönelerek CRM teknolojilerinden destek almak durumundadır.

Ürün portföyü geniş olan gayrimenkul sektörü çalışanları, müşterileriyle her zaman etkileşimde bulunmak durumundadır. Ürün yelpazesi geniş olduğu için hangi kişiyle veya firmayla hangi ürünler hakkında görüşüldüğünü not etmek, zamanla içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

Emlak piyasası çok hızlı dinamiklere sahip olduğu için bilgilerin sürekli güncellenmesi personel için angaryaya döner. Aynı anda hem güncelleme yapmak hem işi takip etmek zorlaşır. Nitelikli iş gücünü bilgisayar başına mahkum etmek yerine mobil teknolojilerle uyumlu emlak CRM programı kullanabilir, personelin saha çalışmasını çok daha verimli kılan stratejiler oluşturabilirsiniz.

 

CRM Programının Sektörel Optimizasyonu

Sabit panelli CRM emlak programları, iş akış disiplinlerine göre uyarlanamaz. Birçok sektör için sadece kişilerin kaydının tutulduğu veya ön muhasebe bilgilerinin yer aldığı yazılımlar yetersiz kalır. Emlak yönetimi çok sayıda veri üzerinde kontrol yeteneği olan programlara ihtiyaç duyar.

Minimum CRM emlak dahil farklı sektörlerin taleplerini karşılayabilmek için modüler bir panele sahiptir. Hem ürünlere hem de müşterilere hakim olmanızı sağlar. Kurum içinde her departmanın görev alanına ve personelin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilir. Modüller, kendi ekranlarına özel alanların tanımlanmasıyla kullanıcıların kişisel tercihlerine göre özelleştirilebilir.

 

Bir kişi bilgisayarda CRM emlak yönetimini gerçekleştiriyor. 

Emlak yönetimi çok sayıda veri üzerinde kontrol yeteneği olan programlara ihtiyaç duyar.

Gayrimenkul CRM Emlak Programının Avantajları

Emlak konusunda faaliyet gösteren tüm işletmeler, ya kendi oluşturdukları web sistemlerine ya da çoklu satıcılardan oluşan çevrimiçi platformlara taşınarak dijital evrim geçirmektedir. Çok sayıda şubesi olan emlak yönetim firmalarının daha detaylı veri analizlerine ihtiyaç duyduğu da ortadadır.

Dijital iletişim kanalları çoğaldıkça etkileşimin hızı da artarak ürün ve müşteri portföyünün yönetimini karmaşık bir hale getirmiştir. Gayrimenkul profesyonellerine sektörel bir çözüm olarak önerilen Minimum CRM emlak piyasası için kurtarıcı niteliktedir.

 

Müşteri tarafında

Mevcut müşterilerin isim, adres, telefon, e-posta gibi tüm iletişim bilgileri listelenebilir.

Potansiyel müşteriler için ayrı bir kategori açılabilir, yazışma trafiği yönetilebilir, düzenli şekilde hatırlatıcı ya da kampanya e-postaları gönderilebilir.

Hangi müşterinin hangi ürünle ilgilendiği, hangi tekliflerin sunulduğu, açıklama notları tutulabilir.

Müşteriler, gayrimenkul CRM dahilinde ilgilendikleri konulara göre etiketlenebilir.

 

Genel olarak

Kişiler ister firma ister şahıs formatında kaydedilsin, merkezi rehber ile herkese tek panel üzerinden erişilebilir.
Ürünler sınıflarına, yerlerine, oda sayılarına, metrekarelerine, imar durumlarına, kat sayılarına, kredi durumlarına vb kriterlere göre seçenekler ya da özel alanlar eklenerek zenginleştirilebilir. İhtiyaç duyulduğu zaman kriterlere göre filtrelenmiş listelere ulaşılabilir.
Güncellemeler tüm sistem üzerinde anında aktif edilir ve bütün departmanların seri şekilde koordine olması sağlanır.
Mobil cihazlardan 7/24 erişim mümkündür.
Bulut tabanlı altyapı kullanan sistemde tüm bilgiler şifreli olarak saklanır.
Veri transfer işlemi hızlı ve kolaydır. Hatasız ve kayıpsız şekilde yapılır.
Ürünlerle ilgili kampanyalar düzenlenebilir ve ilgili müşterilere toplu şekilde ulaşması sağlanabilir.
Müşterilerle ilgili çeşitli aktiviteler planlanabilir ve tüm ekip tek bir noktadan eş zamanlı olarak bu aktiviteleri takip edebilir.
Tüm sistem kişiselleştirilebilir. Program kurum içinde farklı çalışanların kendi cihazlarında farklı ayarlarla kullanmasına uygundur.
Emlak CRM programı ile saha, satış ve pazarlama faaliyetleriyle ilgili güncel stratejiler oluşturmak için analiz ve raporlama özelliklerinden faydalanılabilir.

 

CRM emlak programı ürün ve müşteri tarafında olduğu kadar kurum içi faaliyetleri de organize edebilmeli, departmanlar arası iletişimi hızlandırmalı, iş gücünden ve zamandan kazandırmalıdır. Minimum CRM sistemlerinin modifiye edilebilir olması, eksik olan ihtiyaçların tamamlanabilir olması anlamına gelerek size en ekonomik çözüm fırsatlarını sunar.

Minimum CRM ile maksimum deneyime adım atın

Bulut tabanlı Minimum CRM ile satış süreçlerinizi uçtan uca yönetin. Üstelik 100 kullanıcıya kadar tamamen ÜCRETSİZ.

İlgili Makaleler

E-Bültenimize Hemen Kaydolun

Satış ve müşteri ilişkileri yönetiminde en kapsamlı içeriğe ulaşmak için bültenimize kaydolun.

E-bültene abone olarak Minimum CRM'in Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Minimum CRM yeni özellikler ve kampanyalar hakkında size bilgilendirme mesajları gönderebilir.