crm programlari neden yari yolda birakiyor

CRM programları sizi neden yarı yolda bırakıyor?

Etkili müşteri yönetimi, kurum içinde birçok disiplinin koordineli şekilde çalışmasıyla yürütülebilir. Doğru iletişimle birlikte kesintisiz etkileşimin de kilit rolde olduğu müşteri ilişkileri çok hassas bir dengeye sahiptir.

Müşteriler çözüm ortakları tarafından iyi tanındığını bilmek ve ihtiyaçlarının anlaşıldığını hissetmek ister. Yöneticiler de taleplere en hızlı teklifleri en uygun şartlar altında sunarak sadakati geliştirmeyi hedefler.

Bilişim çağında küçük ya da büyük tüm işletmeler müşteri yönetimini optimize edecek dijital uygulamalara ihtiyaç duyar. Birçok firma aynı anda birden fazla uygulama kullanarak sürece olan hakimiyetini yitirir. İlgili personelin tüm programlar için ayrı ayrı eğitilmesi zaman ve iş gücü kaybına yol açar. Dikkat dağınıklığına sebep olan bu durum yüzünden birçok önemli verinin kaybı da söz konusudur.

Dijital çözümlerde geleneksel yöntemleri kullanan firmaların verimi neden düşer? Yeni nesil CRM programları nelerdir ve CRM programlarını etkili kullanmanın yöntemleri nelerdir? Bu ve benzer soruların cevaplarına başlamadan önce CRM’yi tanıyıp iyi anlamanın öneminden bahsedelim.

CRM programları Nedir ve Neden Önemlidir?

21. yüzyılın kara kaplı defteri; CRM (Customer Relationship Management)
İşletmelerde 21. yüzyılın kara kaplı defteri olarak görülen CRM programları (Customer Relationship Management Software), müşteri ilişkileri yönetimini bilişim teknolojisiyle yapan yazılımların genel adıdır. Kara kaplı defterden en büyük farkı borç ve alacak hesabını bilgisayar üzerinde tutmak değil, satış – pazarlama ve diğer faaliyetlerin müşteri memnuniyeti odaklı yürütülmesi için gereken tüm verileri toplamasıdır. İşletmenin kurumsal yönetim anlayışını yansıtan sistemin felsefesi, güncel analiz ve raporlama desteğiyle iş sürecini iyileştirmektir.

İyileşen iş süreci müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutulmasına ve müşterilerin sadakatli davranmasına yol açar. Dağınık veri yığınlarının tek çatı altında toplanarak derli toplu şekilde gözlenebilir olması iş süreci için önemli bir kazanımdır. Peki işletmeniz için bu kadar önemli bir program nasıl olur da sizi yarı yolda bırakır?

Formatlar ve Arayüz

Bir programın hem masaüstü hem de mobil formatı kullanışlı bir arayüze sahip olmalıdır. CRM programları farklı formatlarda farklı versiyonlarla karşınıza çıkabilir.

Kategori menüleri işleri kolaylaştırmak yerine daha da zorlaştıracak şekilde tasarlanmış da olabilir. Bu sorunlara en ideal çözüm, tüm gelişmiş özelliklerin kolay anlaşılan tek bir kontrol panelinden yönetilmesidir.

Minimum CRM programının altyapısını hazırlayan yazılım mühendisleri bu konuya odaklanarak sade, basit, etkili, kullanıcı dostu bir arayüzle daha fazla fonksiyonu bir arada sunmayı başarmıştır. Farklı para birimleriyle birlikte Türkçe ve İngilizce dil desteği sunan program, sınır ötesi çalışanlar ya da çok uluslu şirketler tarafından da tercih edilir. Bulut tabanlı Minimum CRM mobil cihazlarla tam uyumludur ve 7/24 güvenli şekilde ulaşılabilir.

Satış Sonrası Destek

Kullanıcılar web üzerinde online satışa sunulan CRM programlarının paketlerini satın alırken bazı detayları gözden kaçırabilirler. Çevrimiçi platformlarda satılan birçok ürün İngilizce içerikli olabildiği gibi sadece lisans anahtarı edinildikten sonra satışın tamamen sonlandığı da görülebilir.

Anahtar, gerçekçi müşteri beklentilerini belirlemek ve daha sonra sadece onları karşılamak değil, aynı zamanda onları aşmaktır – tercihen beklenmedik ve yardımcı şekillerde.

Richard Branson

Minimum CRM ise satıştan sonra da müşteriyi yalnız bırakmaz ve gerektiği durumda kapsamlı bir eğitim verir. Öncelikli tercih ve kullanım alışkanlıklarınıza göre bilumum iletişim kanalından uzmanlara ulaşarak teknik destek alabilirsiniz. Uzaktan erişim ve eğitim, müşteri destek formu, canlı destek, telefonla destek, kullanım rehberi, sıkça sorulan sorular, eğitim videoları ve WhatsApp hattı gibi kaynaklardan her zaman bilgi edinmeniz mümkündür.
Minimum CRM ile maksimum deneyime adım atın

Tüm özelliklerini kapsamlı bir şekilde inceleyebilmeniz için bir ay ücretsiz CRM programı. Üstelik kredi kartı veya taahhüt gerektirmez.

Ücretlendirme Politikası

Yöneticiler müşterilerle kurum içi ve kurum dışı operasyonlarını organize etmek için personelin rahat kullanabileceği kolay CRM programlarına yönelebilir. Kolay program ile kolay kullanılan programı birbirinden ayırt etmek kritik bir öneme sahiptir.

Sadece bir kayıt defteri işlevi olan programlardan verim almak söz konusu değildir. Aynı anda çoklu görev yönetebilen ve her sektörün dinamiklerine uyumlanabilen Minimum CRM, emlaktan pazarlamaya, restorandan inşaata, eğitim kurumlarından sağlık sektörüne kadar her iş kolunda zengin bir kullanıcı deneyimi sunar.

Yıllık Abonelik
7,99Kullanıcı başına aylık ücret
Yıllık olarak ödenir.

Veri Ayrıştırma

Kullandığınız CRM programının kişiselleştirme özelliği yoksa verimli bir çalışma sağlamanız zordur. İş sürecinizin dinamiklerine göre gerekli alanları özelleştirebilmeniz gerekir. Gereksiz detaylarda kaybolmak yerine sadece ihtiyacınız olan alanlarla çalışmak, görünüm özelliklerini liste ya da tablo şeklinde dönüştürebilmek önemlidir.

Minimum CRM kullanarak alışkanlıklarınıza veya ihtiyaçlarınıza göre tüm verileri özelleştirebilir ve filtreleyebilirsiniz. Modüllerde yer alan formlara iş sürecine göre optimize edilmiş yeni alanlar ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Geliştirilmiş form alanları için teknik yönlendirmeye ihtiyaç duyduğunuzda Minimum CRM ekibi size her zaman destek olacaktır.

CRM Programları ile Detaylı Müşteri Takibi

CRM programları müşteri yönetiminde sadece bir kayıt defteri gibi düşünülmemelidir. Tercih ettiğiniz programın, saha çalışmasında başarılı strateji oluşturabilmeniz için destekleyici fonksiyonları olmalıdır.

Çalıştığınız yazılım üzerinde firmaların ve kişilerin kategorilere ayrılabilmesi işinizi kolaylaştırır. Ekip çalışmasının koordinasyonunda en önemli şey departmanlar arası eksiksiz ve zamanında gerçekleşen bilgi paylaşımıdır. Satış ve pazarlama aksiyonu almadan önce verilerin gözle görülür olması hayati önem taşır.

Minimum CRM ile hangi müşterilerle hangi etkinlikleri planladığınızı, sunduğunuz fırsatları, fırsatların geri dönüşlerini, gerçekleşen satışları, siparişleri, notları, tüm iletişim adreslerini, yetkili kişilerin isimlerini, geçmiş ve gelecek randevuları tek planda görebilirsiniz. Etkileşimleri tek bir noktadan yürütebilir, gelişmeleri görüntüleyebilirsiniz. Anında güncellenen veriler sayesinde kısa sürede doğru hamle için aksiyon alabilirsiniz.
Minimum CRM ile maksimum deneyime adım atın

Tüm özelliklerini kapsamlı bir şekilde inceleyebilmeniz için bir ay ücretsiz CRM programı. Üstelik kredi kartı veya taahhüt gerektirmez.

CRM Programlarında Sektörel Uygunluk

Yöneticiler müşterilerle kurum içi ve kurum dışı operasyonlarını organize etmek için personelin rahat kullanabileceği kolay CRM programlarına yönelebilir.

Kolay program ile kolay kullanılan programı birbirinden ayırt etmek kritik bir öneme sahiptir. Sadece bir kayıt defteri işlevi olan programlardan verim almak söz konusu değildir.

Aynı anda çoklu görev yönetebilen ve her sektörün dinamiklerine uyumlanabilen Minimum CRM, satıştan pazarlamaya, restorandan inşaata, eğitim kurumlarından sağlık sektörüne kadar her iş kolunda zengin bir kullanıcı deneyimi sunar.

Raporlama Avantajı

İş dünyasında doğru strateji oluşturmanın temeli saha verimliliğinin ve satış performanslarının ölçülebilir olmasıdır.

Piyasalar ve müşterinizle olan alışverişiniz sadece içgörülerle hareket edilmeyecek kadar keskindir. Günün sonunda elle tutulur verileri görebilmek, ertesi gün yapacağınız iyileştirmeler için hayati öneme sahiptir.

Minimum CRM programı içinde fırsatları ve aktiviteleri tercihinize göre sayısal ya da grafiksel tablolarla raporlayabilirsiniz. Raporları firma, çalışan, tarih gibi birçok bazda alabilir, satışlar, ekipler ve ürünler hakkındaki kırılımları izleyerek operasyonları geliştirebilirsiniz. Gelişmiş arama fonksiyonunu çeşitli kriterlere göre çoklu filtreler ekleyerek ve birbiriyle ardışık koşullar tanımlayarak granüler detayda analiz için kullanabilirsiniz.

Verilerin GüvenliğiGünümüzde şirketlerin korkulu rüyası haline gelen siber saldırılar ve sanayi casusluğu, CRM programlarının güvenliğinde en son teknolojiyi mecbur kılar. Müşteri portföyünün gizliliği kadar iletişim ve etkileşimlerin gizliliği de şirket güvenilirliğini etkileyen önemli unsurlar arasındadır.

Minimum CRM en gelişmiş şifreleme sistemleriyle uluslararası prosedürlere uygun şekilde tasarlanmıştır. Minimum CRM verilerinizin tamamını bulut tabanlı sistemde periyodik olarak yedeklerken kendine özel bir kripto sistemi kullanır. Veri güvenliğinin ve gizliliğinin yüksek öncelikli olarak korunduğu programa üçüncü kişilerin izinsiz erişimi mümkün değildir.

Siber güvenlik alanında olan gelişmeler küresel çapta takip edilir ve gerekli güncellemeler ücretsiz olarak aktif edilir. Kurum içinde yetki yönetimi fonksiyonunu kullanarak departmanlar arası veri erişimini ve yetki seviyelerini dereceli olarak düzenleyebilirsiniz. Sisteme yeni geçtiğinizde mevcut verilerinizi toplu şekilde Minimum CRM datasına atabilir, kayıpsız şekilde işinize devam edebilirsiniz.
Minimum CRM ile maksimum deneyime adım atın

Tüm özelliklerini kapsamlı bir şekilde inceleyebilmeniz için bir ay ücretsiz CRM programı. Üstelik kredi kartı veya taahhüt gerektirmez.

İlgili Makaleler

E-Bültenimize Hemen Kaydolun

Satış ve müşteri ilişkileri yönetiminde en kapsamlı içeriğe ulaşmak için bültenimize kaydolun.

E-bültene abone olarak Minimum CRM'in Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Minimum CRM yeni özellikler ve kampanyalar hakkında size bilgilendirme mesajları gönderebilir.